ZSS RP

 

Velikonoční atmosféra (4)

DSCN4252Pokusili jsme se navodit velikonoční atmosféru, připomenout velikonoční tradice a dúležitost přípravy. Doufáme, že se nám to podařilo. Všechny aktivity doprovázela dobrá nálada a velká míra spolupráce dětí a dospělých.

Další foto: Velikonoční atmosféra (4)

Lidové tradice (5)

carodky 026Pálení čarodějnic patřívalo a do dnešních dnů patří k velmi populárním lidovým zvykům. V současné době naplňuje především zábavné a společenské funkce. A takovou přiležitost jsme si nemohli nechat ujít. V hodinách Pracovní výchovy jsme společně vyrobili čarodějnici, kterou po opékání párků a podle pohanských zvyklostí nelítostně upálili.

Další foto: Lidové tradice (5)

Den dětí (9)

den deti 056Pojali jsme oslavy Dne dětí ve velkém - protáhli je na dva dny. Nejprve využili příležitost, kterou nám poskytlo město a zúčastníli se Dne dětí na zámku, kde jsme plnili různé zajímavé úkoly. Dařilo se nám velmi dobře, a proto jsme se odměnili zmrzlinou. Další den oslavy pokračovaly na školní zahradě. A opět byly soutěže, odměny a dárky.

Další foto: Den dětí (9)

Masopust

unor 001

Masopust a jiné zábavné aktivity.

 

 

 

 

 

Další foto: Masopust

Jablečný dort

RhT2017 09 037

 

V předmětu Pracovní výchova jsme vyrazili do internátní kuchyňky, kde jsme upekli jablečný dort. Každý si vyzkoušel loupání a strouhání jablíček a přípravu želé. Společně jsme ozdobili dort piškoty a dali péct do trouby. Čekání na dort jsme si zkrátili  ochutnáváním bylinkového čaje. Ne všem čaj chutnal, ale zkusili jsme to. Dort se nám podařil a další den jsme si ho dali ke svačině. Všichni jsme si tuto dobrotu pochvalovali.

 

Další foto: Jablečný dort

První sníh

leden 18 015Konečně i k nám, bohužel s velkým zpožděním, dorazily sněhové přeháńky. Možná se někdo zeptá:
- Proč bohužel?
Nu je to přece jasné - sníh je pro nás další příležitost pro hru a zábavu.

 

 

 

 

Další foto: První sníh

Vánoční období

prosinec 001Prosinec -  duch a kouzlo Vánoc, vánoční tradice je pro nás nejvíce očekávané období. No a všechny školní aktivity jsou propojeny duchem vánočních tradic:  společně jsme pekli a zdobili vánoční perníčky, rozsvěcovali školní stromeček, přežili jsme návštěvu Mikuláše a čertů a zůstali v plném počtu, vystupovali na vánoční besidcé a na závěr navštívili Laskavarnu.

 

 

Další foto: Vánoční období

Kukátko

z1Tak jako v několika předchozích letech se zúčástnila naše trída v tomhle školním roce soutěže malých divadelních forem Kukátko. Vystoupení předcházela dlouhá a poctiva příprava, během které jsme zažili hodně legrace. Samotné představení doprovázela pochopitelná nervozita ale bravůrně jsme to zvládli. Všichni nás chválili! Výsledkem našeho úspěchu byl diplom a cena za 1. místo - dort, na kterém jsme si velice pochutnali.

 

 

 

Číst dál: Kukátko

Drak

drak 025Tradiční podzimní zábavou je pouštění draka. Krásně nám foukal teplý říjnový vítr a my jsme si nenechali ujít tuto příležitost - vyrazili na nové školní hřiště.

 

 

 

 

 

Další foto: Drak

 

 


INVESTICE-DO-ROZVOJE-VZDELAVANI-LOGO

Škola dostala dotaci z ESF na projekt
“Zvýšení kvality vzdělávání” registrační číslo CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_22/0002697
operační program pro vývoj a výzkum.


 

Speciální základní škola, mateřská škola a praktická škola Moravská Třebová - netfirmy.cz
Speciální školy - netfirmy.cz