ZSS RP

 

První sníh (9)

leden 18 015Konečně i k nám, bohužel s velkým zpožděním, dorazily sněhové přeháńky. Možná se někdo zeptá:                                                                                             - Proč bohužel?                                                                                                        Nu je to přece jasné - sníh je pro nás další příležitost pro hru a zábavu.

Číst dál: První sníh (9)

Kukátko

z1Tak jako v několika předchozích letech se zúčástnila naše trída v tomhle školním roce soutěže malých divadelních forem Kukátko. Vystoupení předcházela dlouhá a poctiva příprava, během které jsme zažili hodně legrace. Samotné představení doprovázela pochopitelná nervozita ale bravůrně jsme to zvládli. Všichni nás chválili! Výsledkem našeho úspěchu byl diplom a cena za 1. místo - dort, na kterém jsme si velice pochutnali.

 

 

 

Číst dál: Kukátko

Jablečný dort

RhT2017 09 037

 

V předmětu Pracovní výchova jsme vyrazili do internátní kuchyňky, kde jsme upekli jablečný dort. Každý si vyzkoušel loupání a strouhání jablíček a přípravu želé. Společně jsme ozdobili dort piškoty a dali péct do trouby. Čekání na dort jsme si zkrátili  ochutnáváním bylinkového čaje. Ne všem čaj chutnal, ale zkusili jsme to. Dort se nám podařil a další den jsme si ho dali ke svačině. Všichni jsme si tuto dobrotu pochvalovali.

Číst dál: Jablečný dort

Masopust (10)

unor 001

Masopust a jiné zábavné aktivity.

Číst dál: Masopust (10)

Vánoční období (7)

prosinec 001Prosinec -  duch a kouzlo Vánoc, vánoční tradice je pro nás nejvíce očekávané období. No a všechny školní aktivity jsou propojeny duchem vánočních tradic:  společně jsme pekli a zdobili vánoční perníčky, rozsvěcovali školní stromeček, přežili jsme návštěvu Mikuláše a čertů a zůstali v plném počtu, vystupovali na vánoční besidcé a na závěr navštívili Laskavarnu.

Číst dál: Vánoční období (7)

Drak (5)

drak 025Tradiční podzimní zábavou je pouštění draka. Krásně nám foukal teplý říjnový vítr a my jsme si nenechali ujít tuto příležitost - vyrazili na nové školní hřiště.

Číst dál: Drak (5)

 

 


INVESTICE-DO-ROZVOJE-VZDELAVANI-LOGO

Škola dostala dotaci z ESF na projekt
“Zvýšení kvality vzdělávání” registrační číslo CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_22/0002697
operační program pro vývoj a výzkum.


 

Speciální základní škola, mateřská škola a praktická škola Moravská Třebová - netfirmy.cz
Speciální školy - netfirmy.cz