ZS3

 

Zámek

IMG 20220920 101119

Dne 20.9. jsme v rámci projektu "poznáváme Moravskou Třebovou" navštívili prostory našeho krásníého zámku. Prohlédli jsme si věž, rytířský sál a komnaty zámku v rámci prohlídkového okruhu. Nakonec jsme se vydováděli na hřisti pod zámkem.

Všechny fotografie - Zámek

Kočka a Návštěva domečku

IMG 20220922 091646Den 22.9. byl plný krásných zážitků a překvapení nejdříve k nám zavítala se svojí kočkou Štěpánka aby nám o ní něco pověděla. Potom jsme se vydali do Domečku. Tam nás srdečně přivítali a měli pro nás připraveno plno zajímavých činností. Skusili jsme si rozčvičku, zabubnovat na bubny, udělat si přáníčko, a namalovat keramiku. nakonec nám ukázali svíčkařskou dílnu. Odnesly jsme si spoustu našich výrobků a také zážitků.

Všechny fotografie - Kočka a Návštěva domečku

Slovnostní přísaha vojáků

IMG 20220923 100519

Dne 23.9. jsme se zúčastnili Slavnostní přísahy Vojenské školy. Měli jsme možnost si vyzkoušet sezení za volantem obrněného transportéru. Také se žákům líbil slavnostní přelet ozbrojených vrtulníků.

Všechny fotografie - Slovnostní přísaha vojáků

Koloběžky

malá Dne  celá škola vyrazila na Knížecí Louku na tradiční závod koloběžek. Své dovednosti ve slalomu i jízdě na čas si zkusili všichni žáci, samostatně nebo s pomocí asistentek pedagoga. Všichni byli odměněni sladkostí a diplomem. 

Všechny fotografie - Koloběžky

Den u koní v Útěchově

koně 1Počasí nám přálo. Přivítalo nás milé a známé prostředí. Nejdříve jsme se posilnili svačinkou z domova a poté jsme se šli postarat o koníka Citrónka. Paní Asistentka Iva Žirovnická nám pověděla co všechno potřebuje a jí koně a poníci. Vyzkoušeli jsem si hřebelcování a česání poníka. Odměnili jsme ho mrkví, jablkem a chlebem. Žáci si vyzkoušeli oblečení, které se nosí při jízdě na koni, sedli si na dřevěného koníka a vyzkoušeli i barel se sedlem. Největším zážitkem byla jízda na velkém koni, a krmení otylého prasátka, hříbátek a klisen. Někteří si vyzkoušeli jak se čistí stáje.

Všechny fotografie - Den u koní v Útěchově

 

doucovani zaku skol

 


INVESTICE-DO-ROZVOJE-VZDELAVANI-LOGO“Zvýšení kvality vzdělávání II”
registrační číslo CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0017759
operační program pro vývoj a výzkum.