4a5

 

Den se zvířátky

V pondělí 12.10. proběhla ve škole akce Den se zvířátky. Kamarádi ze školy nebo i paní učitelky donesli do naší školy svoje domácí zvířátko a něco nám o nich řekli. Potom jsme si vybrali jedno zvíře, které nás zaujalo nejvíce a udělat na něj projekt. Byl to moc zajímavý a fajn den.

  

Buchta jako od maminky

V hodině pracovního vyučování nás paní učitelka naučila, jak se peče perník. Každý z nás si zkusil, jak se váží na váze, jak se udělá těsto, jak vymazat plech nebo jak se rozpustí čokoláda. Během čekání na upečenou buchtu jsme si udělali kakao a malovali obrázky. Buchtu jsme si snědli a byla výborná, těšíme se na další pečení.

Příprava na Halloween

V hodinách pracovního vyučování jsme si zkusili jak se vydlabává a vyžezává dýně a dozvěděli jsme se co je vlastně Halloween. Moc nás to bavilo.

 

Den na koních

Ve středu 23.9. jsme se vydali pěšky do Útěchova, kde jsme měli možnost strávit den s koňmi. Dozvěděli jsme se jak se o koně starat, čím koně krmit a také jsme se na koních mohli povozit. Byl to úžasný den a moc jsme se bavili.

 

Den na koloběžkách

Dne 16.9. jsme si užili sportovní dopoledne na Knížecí louce. Závodili jsme na koloběžkách a vyhráli krásné diplomy.

 

euf

Dětský klub pro ZŠ Moravská Třebová
Projekt č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/17_077/0007918 je financován z OP Zaměstnanost a ESF.
Termín realizace: 1. 8. 2018 - 30. 6. 2021

Projekt cílí na rozšíření nabídky péče o děti 1. stupně v době mimo školní vyučování ve speciální ZŠ M.Třebová. Nově zřízené zařízení péče o děti 1. stupně ZŠ umožní rodičům našich žáků kompenzovat jejich znevýhodnění na trhu práce, které bývá často dáno nezbytností zajistit péči o dítě v době mimo školní vyučování. Kapacity školní družiny nedokáží pokrýt především poptávku žáků ze 3.-5. ročníků, proto pro ně zprovozníme Dětský klub. Žákům 1.st. také nabídneme účast na příměstském táboře.


INVESTICE-DO-ROZVOJE-VZDELAVANI-LOGO“Zvýšení kvality vzdělávání II”
registrační číslo CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0017759
operační program pro vývoj a výzkum.