ZS5B

 

ČERVEN

VÝLET - PRAHA

S žáky 5.B jsme společně ranním vlakem vyrazili do Prahy. Navštívili jsme Strakovu akademii, Karlův most a další krásy našeho hlavního města. Všem se nám výlet moc líbil.

1   2   3   4   5

KVĚTEN

LESNÍ KLUB BLATOUCH

V měsíci květen jsme s žáky navštívili Lesní klub Blatouch. Běhali jsme v lese, hráli na africké bubny a zpívali, vyráběli zajimavý hudební nástroj. Moc děkujeme za krásné dopoledne.

1   2      3   4     65 

KVĚTEN

ARTEFILETIKA VE ŠKOLE

S žáky jsme měli možnost ve škole využít artefiletiku - výuka založena na fantazii, spolupráci, tvořivosti, zručnosti. Celý prožitek nesl název "ZAHRADA PLNÁ PŘEKVAPENÍ". Na konci vzniklo spoustu zajímavých výrobků.

1   2   3   4   5   6   7   8

 

DUBEN

RECITAČNÍ SOUTĚŽ

V pátek 26. 4. 2024 proběhla na naší škole recitační soutěž. Žáci se naučilu krásnou básničku Jak zvířátka našla domov, vyrobili si i k recitaci zvířátka. I přes mírnou nervozitu všechno zdárně zvládli a moc se jim to povedlo.

1   2   3

DUBEN

VÝSTAVA TULIPÁNŮ

Se třídou 5.B jsme se v měsíci duben zašli podívat na výstavu tulipánu v Moravské Třebové. Výstavu jsme si mohli prohlédnou nedaleko vlakového nádraží v Moravské Třebové. Tulipány hrály všemi barvami. Velmi se nám tato výstava líbila.

1   2   3  4

BŘEZEN

JARNÍ STEZKA

Ve středu 27. 3. 2023 proběhla u nás ve škole akce pod názvem "JARNÍ STEZKA". Žáci plnili úkoly a na konci dostali pěknou odměnu.

1   2   3   4   5

BŘEZEN

VOLÁME JARO

S žáky 5. B jsme se v měsíci březen připravovali na jaro. Sázeli jsme jarní osení, vyráběli jsme ze sena slepičky, zajíčky a chodili na procházky rozkvetlou přírodou.

1   2   3   4   5    6   7

Únor

HOROLEZECKÁ STĚNA DDM MORAVSKÁ TŘEBOVÁ

Ve čtvrtek 29. 2. 2024 jsme navštívili horolecekou stěnu v DDM Moravská Třebová. Všichni jsme překonali strach z výšek a den jsme si moc užili. Moc děkujeme DDM za možnost si tuto aktivitu vyzkoušet.

1   2   3   4   56

Leden

BRUSLENÍ

Celý leden jsme s žáky 5. B v hodinách tělesné výchovy navštěvovali zimní stadion v Moravské Třebové - bruslení. Každé bruslení jsme si moc užili a žáci byli šikovní.

1   2   3   4   5   6

Prosinec

UŽÍVÁME SI ZIMNÍ ČAS

Společně se žáky 5. B máme rádi zimu - sníh a aktivity, které nám zima nabízí.

1   2   3   4   5   6

Prosinec

MIKULÁŠ, ČERT A ANDĚL

V úterý 5. 12. 2023 za námi do školy zavítala mikulášská družina - Mikuláš, čert a anděl. Žáci měli nachystanou básničku a za odměnu dostali krásný balíček. Nikoho nám ze třídy neodnesli, máme hodné děti....:)

1   2   4   3

 

Listopad

ZDOBENÍ STROMEČKU

Ve čtvrtek 30. 11. 2023 jsme se společně s dalšími třídami vydali zdobit vánoční stromeček na náměstí T. G. M. Žáci si ozdoby sami vyrobili a poté společnými silami stromeček nastrojili.

1   2   3   4   5   6   7

Listopad

Kukátko 

Ve středu 22. 11. 2023 jsme se společně s žáky zúčastnili divadelní přehlídky Kukátko. Společně s žáky jsme trénovali scénku Machová a Šebestrová. Vyrobili jsme si kulisy a pak už jsme jen pilně nacvičovali.....Přes malou trému žáci 5. B vystoupení zvládli na jedničku:). Za odměnu jsme dostali diplom a výborný dort, který jsme si mohli sníst ve zdejší kavárně. Celý den jsme si parádně užili.

1   2   3   4   6   7   8   9   10

Listopad

LOUČENÍ S PODZIMEM

Ve čtvrtek 9. 11. 2023 proběhla na naší škole další zajímavá akce "LOUČENÍ S PODZIMEM". Společně jsme trénovali paměť, jemnou a hrubou motoriku (ručičky a nožičky) a také spolupráci a vzájemnou dohodu. Moc děkujeme za přípravu této akce.

1   2   3   4   5   6   7   8

Říjen

Halloween

V úterý 31.10. 2023 proběhla na naší škole akce Halloween. Prošli jsme společně halloweenskou stezkou, pekli jsme z listového těsta, plnili úkoly a malovali obrázky. Den jsme si moc užili.

1   3   5   8   10   11   12

Říjen

V pondělí 16. 10. 2023 jsme ve škole měli akci "DEN SE ZVÍŘÁTKY". Viděli jsme pejska, andulku, želvičku, hada, křečka, činčilu, kočku a králíčka. O těchto zvířátkách jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací.

1   2   3   4   5   6   87

Říjen

Legiovlak

Ve čtvrtek 5. 10. 2023 jsme navštívili vlakové nádraží v Moravské Třebové. Mohli jsme vidět 13 vagonů, kterými se přepravovali čš. legionáři v průběhu světové války. Velice vydařená prohlídka.

1   2   3   4   5   6   7

 

Září

Den na koloběžkách

Ve středu 27. 9. 2023 proběhl závod na koloběžkách, který se uskutečnil na Knížecí louce. Všichni za odměnu dostali diplom, medaily a sladkou odměnu.

1   3   4   5   6   7   8

 

Září

Lesní klub Blatouch

Ve čtvrtek 21. 9. 2023 jsem se společně s dětmi vydali do lesního klubu Blatouch, kde jsme strávili celé dopoledne. Vyrobili jsme si závěsnou dekoraci z přírodnin, opekli špekáčky a prošli se krásnou přírodou. Moc děkujeme za hezky strávené dopoledne.

1   2   3   4   5   7   6

 

Září

Den u koní - Útěchov

V jezdeckém klubu Útěchov jsme měli možnost dozvědět se, jak o koně pečovat. Mohli jsme si některé věci i vyzkoušet a dále se na koních projet. Moc děkujeme za tento úžasný zážitek.

1   2   3   4   5

Září

Akce školy - stopovaná

Starší žáci naší školy si pro nás s paní učitelkou připravili hru "STOPOVANÁ". Na cestě od školy k Peklu označili cestu pomocí šipek a připravili úkoly. V cíli nás čekala odměna a opékání špěkáčků. Pobyt v přírodě je přece zdravý.

1   2   3   4   5

Září

První týden ve škole

První týden jsme společně zahájili shromážděním na školním dvoře, kde jsme se společně přivítali naší školní hymnou. V průběhu dalších dní jsme tvořili pravidla naší třídy, seznamovali jsme se s novou spolužačkou a ukazovali si, co se vsechno budeme v tomto školním roce učit. Dále jsme využívali robotickou pomůcku Bee-Bot včelku. Týden jsme si společně krásně užili.

1   2   3   4   5

 

 
 

BSSPK
 

doucovani zaku skol


logo eu fondu msmt

Projekt spolufinancován Evropskou unií
Název projektu: ZVÝŠENÁ KVALITA VZDĚLÁVÁNÍ III
Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_002/0003096

pdf ico