6

 

Den se zvířaty

20201012 112332Venku panuje nevlídné počasí, je podzim v plném proudu, ale u nás ve škole naopak zavládla velmi dobrá nálada. Dnes máme Den se zvířaty! To znamená, že mnozí z nás si mohli do školy přinést svého domácího miláčka a ukázat ho i ostatním, poučit spolužáky, jak se o zvířátko starat, čím ho krmit. Sešli se tu pejsci a kočičky, morčata a králící, ale viděli jsme třeba i krajtu paní učitelky!

Všechny fotografie - Den se zvířaty

Na koních

20200922 093200Krásný první podzimní den s téměř letním počasím jsme si užili na farmě s koňmi v Útěchově. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí, např. jak se koně sedlají, převáží, jak se jmenují jednotlivé části výstroje, atd. Vše jsme si mohli osahat, vyzkoušet. Slyšeli jsme spoustu nových názvů a pojmů. A hlavně jsme si koníky mohli pohladit, nakrmit a kdo měl odvahu, také se na nich povozit. Děkujeme.

Všechny fotografie - Na koních

Den na koloběžkách

koloběžkyJednoho krásného zářijového dne jsme se sešli na in-line dráze, abychom se utkali v jízdě na koloběžkách. Od nejmenších až po největší jsme se úplně poddali duchu soutěžení a vynaložili jsme všechny síly, abychom podali co nejlepší výkon. Odměnou nám byly nejen sladkosti a diplomy, ale především dobrý pocit z pěkně prožitého dopoledne.

Všechny fotografie - Den na koloběžkách

Mléko do konvičky, ...

20201005 092514V Linharticích bylo v září otevřeno nové ekocentrum Stolístek. Velmi rádi jsme si vybrali z pestré nabídky programů. Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí o třídění odpadů, důvody, proč třídit. Prakticky jsme se zapojili do výroby plátěného sáčku, který nám nahradí ten plastový. A nakonec jsme se pustili do hledání a sbírání dešťovek pro náš třídní vermikopostér. Už teď se těšíme na další návštěvu Stolístku.

Všechny fotografie - Mléko do konvičky, ...

 

euf

Dětský klub pro ZŠ Moravská Třebová
Projekt č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/17_077/0007918 je financován z OP Zaměstnanost a ESF.
Termín realizace: 1. 8. 2018 - 30. 6. 2021

Projekt cílí na rozšíření nabídky péče o děti 1. stupně v době mimo školní vyučování ve speciální ZŠ M.Třebová. Nově zřízené zařízení péče o děti 1. stupně ZŠ umožní rodičům našich žáků kompenzovat jejich znevýhodnění na trhu práce, které bývá často dáno nezbytností zajistit péči o dítě v době mimo školní vyučování. Kapacity školní družiny nedokáží pokrýt především poptávku žáků ze 3.-5. ročníků, proto pro ně zprovozníme Dětský klub. Žákům 1.st. také nabídneme účast na příměstském táboře.


INVESTICE-DO-ROZVOJE-VZDELAVANI-LOGO“Zvýšení kvality vzdělávání II”
registrační číslo CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0017759
operační program pro vývoj a výzkum.