ZS6

 

Základy programování se Scottie go!

štěpa

Učíme se programovat! 23. 11. nám přišli šikovní žáci 4. a 5. třídy představit programovací hru Scottie go! Pomocí tabletu a kartiček s QR kódy jsme mimozemšťanovi Scottiemu plánovali cestu, aby dokázal posbírat všechny náhradní díly do jeho vesmírného korábu. Tím jsme se nejen seznámili se základy programování, ale také procvičili logické uvažování a  orientaci v prostoru. 

Projektový den sv. Martin

foto

V rámci naší 6. a 7. třídy jsme uspořádali 11. 11. projektový den o svatém Martinovi. Nejprve jsme si přečetli známá rčení a legendu o životě sv. Martina. Pomocí obrázkové osnovy jsme ji zkoušeli převyprávět a poté i napsat. Spočítali jsme, na kolik peněz by nás dnes vyšla domácí svatomartinská večeře. Vytvořili jsme na počítači letáčky do restaurace se svatomartinským menu, což nás moc bavilo! Nakonec jsme proskládali origami ve tvaru koně. Odnášíme si spoustu nových vědomostí a dovedností.

 

Den se zvířaty

amy

V naší škole proběhl 7. listopadu Den se zvířaty. Učitelé i někteří žáci přinesli ukázat ostatním své domácí mazlíčky. Nechyběla morčátka, křečci, kočky, psi, činčila, ale také dokonce užovka červená. Když jsme si všechna zvířátka prohlédli, vytvořili jsme plakát s vybraným zvířetem - činčilou. Kromě zdařilého obrázku tohoto hlodavce jsme ho doplnili základními informacemi o činčilách a teď společně s plakáty dalších tříd zdobí naše školní chodby.

DALŠÍ FOTOGRAFIE - Den se zvířaty

Den s koňmi

IMG20221011100419 

S žáky 6. a 7. třídy jsme se zúčastnili Dne s koňmi v Útěchově. Do Útěchova jsme se vydali pěšky, o pohyb na čerstvém vzduchu tedy nebyla nouze. Tato dlouhá procházka však stála za to. V Jezdeckém klubu Útěchov jsme se dozvěděli nejen jak o koně pečovat, ale také jsme se na nich mohli projet a poděkovat jim za to kouskem suchého chleba či jablíčkem. Moc jsme si to užili a těšíme se na další návštěvu! 

DALŠÍ FOTOGRAFIE - Den s koňmi

Den na koloběžkách

výsledky

30. září jsme se zúčastnili závodů na koloběžkách, který pro nás uspořádali společně s paní učitelkou žáci 8. třídy. Na čas každý závodník ujel stanovenou trasu po cyklostezce na Knížecí louce. Nechybělo vyhlášení nejlepších závodníků, kteří obdrželi medaile. Nikdo však neodešel s prázdnou, na všechny čekal diplom a sladká odměna na doplnění energie po sportovním výkonu.

 

 

doucovani zaku skol

 


INVESTICE-DO-ROZVOJE-VZDELAVANI-LOGO“Zvýšení kvality vzdělávání II”
registrační číslo CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0017759
operační program pro vývoj a výzkum.