7a9

 

Sáňkování

20180208 123819Tak konečně je to tady! Sníh! Ale že jsme se letos načekali! Někteří naši spolužáci odjeli na týden na hory, kde si užívali sněhu v daleko větší míře, ale my jsme také využili příležitost a vyrazili se sáňkami na blízký kopec. Sněhu nebylo moc, ale nám to stačilo. Sáně krásně klouzaly po kopci, pěkně jsme se vyvětrali, pobavili, zasmáli... Prostě jsme si to užili!

Číst dál: Sáňkování

Na stadionu

20171221 110749V hodinách tělesné výchovy v zimních měsících využíváme možnost chodit bruslit na moravskotřebovský stadion. Na tyto hodiny se všichni moc těšíme, Základy bruslení už zvládají všichni velmi dobře. Z některých jsou téměř ,,krasobruslaři". Důležité je, že se pohybujeme na čerstvém vzduchu, vyčistíme si hlavy, zasportujeme si, pobavíme se. Díky tomu, že naše škola má k zapůjčení brusle pro všechny žáky, se naučí bruslit opavdu všichni!

Číst dál: Na stadionu

Vánoční besídky ve třídách

20171221 081854Poslední školní den tohoto roku jsme se už neučili. Sešli jsme se ve třídách a už od rána se chystali na třídní besídku. Nazdobili jsme si větvičky, položili pod ně dárky. Připravili cukroví. A opravdu se už neučili! To, co na fotkách vypadá jako písemka, byl ve skutečnosti vědomostní test vánočních zvyků! Povídali jsme si o nich celé adventní období. Ti, co získali nejvíce bodů, si mohli vybrat pěkné ceny.

Číst dál: Vánoční besídky ve třídách

Na Mikuláše

20171205 090232Tak jako každý rok, i letos zavítal do naší školy Mikuláš se svým andělským doprovodem a s několika čerty. To vše v podobě žáků naší školy. Postupně jsme obešli všechny třídy a rozdali balíčky s cukrovinkami všem dětem. Velmi jsme ocenili naše nejmenší, kteří si pro nás připravili nejen básničky, ale i tanečky a písničky. 

 

Číst dál: Na Mikuláše

VIDA muzeum Brno

20171129 140223Na konci listopadu jsme se vypravili do interaktivního muzea VIDA v Brně. Na výlet jsme se dlouho těšili a oprávněně! Zážitky předčily naše očekávání. V muzeu jsme strávili tři hodiny, ale klidně bychom vydrželi i celý den, tak se nám to líbilo! Mohli jsme si prakticky vyzkoušet to, o čem se učíme v hodinách přírodopisu, fyziky, chemie, atd.

Číst dál: VIDA muzeum Brno

Kukátko

P1320664Tak, a už je to tady! Středa 22. listopadu. Den, na který jsme se těšili, dlouho připravovali a také se tak trošku hezky báli. Kukátko! Přehlídka divadelních forem speciálních škol. Hned ráno jsme se přesunuli do muzea. Převlékli se do kostýmů, nachystali kulisy a se zatajeným dechem čekali, až na nás dojde řada. Vystupovali jsme jako druzí. Vše proběhlo podle plánu. Odehráli jsem příběhy ze Starých pověstí českých O Bivoji, Přemysl a Libuše. 

Číst dál: Kukátko

Exkurze na OU Chroustovice

20171113 122832Tak jako každý rok, i letos věnujeme pozornost předprofesní přípravě našich žáků. Již tradičně jsme navštívili OU Choustovice, kde nabízejí možnost vyučit se v mnoha oborech. K tradičním oborům, jako je např. truhlář, tesař, zámečník, kuchař, opravář strojů, zahradník, prodavač, cukrář, pečovatel, chovatel, zahradník...., přibyl letos další obor - řezník.

Číst dál: Exkurze na OU Chroustovice

V hodinách pracovního vyučování


20171031 125612V pracovním vyučování s děvčaty jsme se pustily do výroby kostýmů. Naše divadelní vystoupení O Bivoji se nezadržitelně blíží. Už za tři týdny budeme vystupovat v muzeu na přehlídce malých divadelních forem speciálních škol nazvaném KUKÁTKO. Šijeme si šaty, pleteme paruky, vyšíváme opasky... Také chlapci se na přípravě podílejí. V dílnách vyrábí dřevěné meče, oštěpy, chystají kulisy. Všichni se doma učíme texty a už se moc těšíme! Vyhrajeme zase dort?

Číst dál: V hodinách pracovního vyučování

Putování za Krchomilkou

20171013 111932Věřte nevěřte, byla nebyla, žila nežila kdysi na prastarém krchově za hradbami královského města Jevíčka holčička Krchomilka...  V pátek 13. října jsme se vypravili po jejích stopách. Pátrali jsme v ulicích města i na stezce přírodou, plnili úkoly, dostali se na bývalý židovský hřbitov, prohlídli si okolí z městské věže a náramně si užili krásný podzimní den!

 

 

Číst dál: Putování za Krchomilkou

Vaření nás baví!

20171010 124519Jednou z nejoblíbenějších činností v hodinách PV je vaření. Teď na podzim se snažíme zpracovat to, co jsme si vypěstovali na školním pozemku. Tentokrát to byla cuketa, kterou jsme připravily na několik způsobů. Vůně ze školní kuchyňky přilákala i pana zástupce Muselíka. Proběhla jen rychlá ochutnávka, ale naše dílo bylo pochváleno! Všichni jsme si moc pochutnali!

 

 

Číst dál: Vaření nás baví!

Střelnice

20170929 093413Je pátek, den po státním svátku - Dni české státnosti. Měli jsme volný čtvrtek a dnešek je před víkendem vyčleněn sportovnímu zápolení. Sešli jsme se na Střelnici, kde my starší pomůžeme mladším spolužákům plnit soutěžní úkoly. Bude se soutěžit ve skákání přes švihadla, hodu granátem, chození po laně, srážení kuželek, hodu na terč, a hlavně shazování panáků! Na to se těšíme nejvíce.

 

Číst dál: Střelnice

Naučná stezka Vodárenský les

20170908 090418Krásné počasí prvního školního týdne v září jsme využili a vypravili se na exkurzi do Svitav. Na Naučné stezce Vodárenský les jsme se seznámili s mnoha živočichy, stromy, houbami, ptáky naší přírody.

 

 

 

 

Číst dál: Naučná stezka Vodárenský les

 

 


INVESTICE-DO-ROZVOJE-VZDELAVANI-LOGO

Škola dostala dotaci z ESF na projekt
“Zvýšení kvality vzdělávání” registrační číslo CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_22/0002697
operační program pro vývoj a výzkum.


 

Speciální základní škola, mateřská škola a praktická škola Moravská Třebová - netfirmy.cz
Speciální školy - netfirmy.cz