OU zahradnické Litomyšl

Koncem února, kdy sice už všichni žáci 9. ročníku měli podané přihlášky na odborná učiliště, jsme se ještě vypravili na exkurzi do Litomyšle. Navštívili jsme odborné učiliště zahradnické. Pozdravili jsme se s našim bývalým žákem Martinem Grézlem, který tu úspěšně studuje už druhým rokem. V dílnách jsme si vyrobili jarní dekoraci - květinu z kůry břízy či dubu. Navštívili jsme nový pavilon exotického zvířectva, výběh s domácími hospodářskými zvířaty. A nakonec nám ještě zbyla hodinka času, takže jsme se mohli projít krásnými zahradami zámku.

Register to read more...

Školní vědomostní kvíz

Třídy druhého stupně a rodinné školy se sešly, aby poměřily své vědomosti ve školním zábavném kvízu. Čekaly je otázky z různých oborů, např. záludnosti českého jazyka, poznávání známých osobností, písně českých interpretů, ale také třeba z oblasti gastronomie. Krásně jsme si zasoutěžili, pobavili se, získali nové vědomosti a nakonec všechny soutěžící týmy obdržely odměnu. Už teď se těšíme na další kolo.

  

 

Register to read more...

Šití v pracovním vyučování

V hodinách pracovního vyučování jsme se s dívkami pustily do činností většinou ne příliš populárních a v dnešní době považovaných už téměř za přežité - a to do šití. Vytvořily jsme si střih na medvídka, obkreslily na flauš, dvojitě vystřihly a daly se do práce obšívacím smyčkovým stehem. Protože se nám dobře vedlo, činnost nás bavila a odměnou nám byli krásní medvídkové. A už přemýšlíme, co pěkného si ještě v těchto zimních měsících můžeme vytvořit.

Register to read more...

Zimní vycházka

V letošní mírné zimě nás moc potěšilo konečně trošku mrazivé počasí a první sněhová pokrývka. Za sněhem jsme se ale musely s děvčaty vypravit na kopec Křížák, protože ve městě nám sníh během dvou dnů zmizel před očima. I ta troška sněhu mám udělala velkou radost. Házely jsme koulemi na cíl, trefovaly se do kmenu stromů a pak tyto řízené aktivity samozřejmě spontánně přešly do vzájemného koulování, házení sněhem,... Pěkně jsme se prošly, pořádně vymrzly a o to víc se těšily na dobrý oběd, který pro nás připravily naše milé kuchařky.  .

Register to read more...

Betlémy

V adventním čase jsme s našimi žáky navštívili v moravskotřebovském muzeu jedinečný betlém, který autor Josef Halda zpracoval na motivy pověsti O plačící Anně. Betlémské postavy jsou zasazeny do třebovského prostředí a oblečeny v lidových krojích typických pro folklor Hřebečska. Cestou jsme se ještě zastavili v betlémě p. Fibicha, kde jsme obdivovali dřevěné postavy v životní velikosti. Oba betlémy se nám moc líbily.

Register to read more...

Mikuláš a čerti v naší škole

Již tradičně žáci devátého ročníku oblékli kostýmy Mikuláše, anděla a čertů, naplnili košík balíčky pro všechny žáky naší školy a vyrazili na obchůzku po třídách. Zvonění zvonků a rachocení řetězů se rozléhalo po všech chodbách a už dopředu nahánělo strach... Začali jsme u našich nejmenších, navštívili i nejstarší kamarády na praktické škole a nevynechali ani ředitelnu školy. Čertovské strašení se neobešlo bez slziček, slibů polepšení a pěkných básniček či písniček, které už měly děti připravené. Nakonec v pekle protentokrát nikdo neskončil, i když někteří si vyzkoušeli nepohodlí čertova pytle...

Register to read more...

Adventní Potštejn

V předvečer adventu, úplně na konci listopadu, jsme se vypravili navštívit zámek Potštejn. Prošli jsme si zámecký park, který i teď na sklonku podzimu měl své kouzlo. Hraná prohlídka nás zavedla až do města Betléma. Celou cestu nás provázel krásný anděl. Občerstvili jsme se v zámecké cukrárně a nakonec jsme nakoupili i nějaké ty první dárečky pod vánoční stromeček. Výlet se velmi vydařil.

Register to read more...

Představení Malý princ

Kvapem se blíží datum 21. listopadu, to je datum, kdy se opět bude konat přehlídka malých divadelních forem Kukátko. Už dva měsíce se pilně připravujeme. Zkoušíme texty, vyrábíme dekorace a kostýmy, vylepšujeme herecké projevy a hlavně už se těšíme! Doufáme, že se nám představení povede. A snad bude i sladká odměna v podobě dortu z naší oblíbené Laskavárny...

Register to read more...

Exkurze do Chroustovic

Tak jako v několika posledních letech, i letos jsme se vypravili s našimi nejstaršími žáky na exkurzi do Chroustovic. OU se nachází v nádherném prostředí zámku. Je tu nabízeno sedmnáct učebních oborů, jako např. truhlář, dřevař, tesař, cukrář, pekař, kuchař, ale i aranžér květin, módní dekoratérka nebo chovatel zvířat... V průběhu dopoledne jsme si alespoň některé z nich mohli nejen obhlédnout, ale i vyzkoušet.

Register to read more...

Než přišla svoboda

Ke 30. výročí sametové revoluce jsme s našimi nejstaršími žáky navštívili venkovní panelovou výstavu na náměstí TGM ,,Než přišla svoboda." Součástí byl doprovodný program, kde si žáci mohli vyzkoušet plynovou masku a průchod kontaminovavým pásmem, vázání pionýrského šátku, výrobu mávátek s obligátní holubicí míru a další aktivity. Je dobře, že žákům hravou formou dokážeme zprostředkovat alespoň částečně, co život v totalitě obnášel.

  

 

Register to read more...

Na farmě U hlídací zebry

Je pátek 11. října a dvě třídy naší školy se vydávají na výlet. Jsou to páťáci a doprovází je sedmák Honzík a naši nejstarší - žáci deváté třídy. Autobusem se dopravíme do Městečka Trnávky a pak nás čeká pěší tůra do Unerázky. Cílem je koňská farma U hlídací zebry. Na místě už na nás čekají majitelé a doprovází je dvě krotké kozy, které se okamžitě spřátelí s našimi žáky. Aby taky ne, když od nich dostávají jablka, mrkev a kousky sušeného pečiva, které jsme pro ně přivezli.

Register to read more...

Podzimní pouštění draků

Krásné slunné a zároveň větrné počasí letošního podzimu jsme využili k pouštění draků na Knížecí louce. S dětmi, dvěma draky a dvěma letadýlky jsme se vypravili na in-line dráhu, abychom si užili tuto ryze podzimní zábavu. Prostranství je k této činnosti víc než vhodné. Zjistili jsme, že pouštění draků baví nejen děti, ale i teenagery a co víc - i dospělé, kteří se rádi přidali a vrátili se alespoň na chvilku do dětských let... 

  

 

Register to read more...

Na výstavě historických kočárků

Nový školní rok jsme zahájili návštěvou výstavy v prostorách moravskotřebovského zámku. Mohli jsme si prohlídnout více než sto exponátů historických dětských i loutkových kočárků z let 1880 - 1980. Kočárky byly krásně naaranžovány spolu s historickými panenkami ve třech sálech zámku. Výstava se nám moc líbila.

 

 

 

Register to read more...

 

euf

Dětský klub pro ZŠ Moravská Třebová
Projekt č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/17_077/0007918 je financován z OP Zaměstnanost a ESF.
Termín realizace: 1. 8. 2018 - 30. 6. 2021

Projekt cílí na rozšíření nabídky péče o děti 1. stupně v době mimo školní vyučování ve speciální ZŠ M.Třebová. Nově zřízené zařízení péče o děti 1. stupně ZŠ umožní rodičům našich žáků kompenzovat jejich znevýhodnění na trhu práce, které bývá často dáno nezbytností zajistit péči o dítě v době mimo školní vyučování. Kapacity školní družiny nedokáží pokrýt především poptávku žáků ze 3.-5. ročníků, proto pro ně zprovozníme Dětský klub. Žákům 1.st. také nabídneme účast na příměstském táboře.


INVESTICE-DO-ROZVOJE-VZDELAVANI-LOGO“Zvýšení kvality vzdělávání”
registrační číslo CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_22/0002697
operační program pro vývoj a výzkum.