8a9

 

Mikuláš

20181205 104152Nastal adventní čas a s ním přichází spousta lidových obyčejů a tradic. V pondělí byl ve vestibulu naší školy rozsvícený vánoční stromek a naši žáci vyslechli koledy, obdrželi mnoho krásných dárků, ochutnali první vánoční cukroví a dostali mnoho sladkostí. V úterý jsme se vypravili na ,,barborky", aby nám třešňové květy zkrášlily školní interiéry v předvánočním čase. A ve středu všechny třídy od nejmenších předškoláků až po žáky praktické školy navštívil Mikuláš s anděly a samozřejmě nemohli chybět ani čerti.

Všechny fotografie - Mikuláš

Chroustovice

received 497703200714299 I v letošním roce se žáci 8. a 9. třídy vypravili na exkurzi do Chroustovic. V rámci projektu ,,Technické a přírodovědné vzdělávání " si prošli stanovišti mnoha oborů, vyzkoušeli si práci v různých dílnách, zasoutěžili si se školou z Lanškrouna a ještě si odvezli domů spoustu dárečků a vlastnoručních výrobků. Celé dopoledne se nám moc líbilo a těšíme se na další spolupráci.

Všechny fotografie - Chroustovice

Zkouška na Kukátko


20181115 122540Celý měsíc listopad byl ve znamení příprav na přehlídku malých divadelních forem Kukátko, které pořádá již tradičně naše škola pro žáky speciálních škol Pardubického kraje. Žáci 8. a 9. ročníku si letos připravili pohádku Princezna Rozmařilka. V hodinách pracovního vyučování se vytvářely kulisy, šily kostýmy, v hodinách KSV (komunikační a slohové výchovy) se zkoušely a procvičovaly texty. Snad jsme dobře připraveni a už se moc těšíme! Teď už nám zbývá jen pár dní a nezbývá než popřát: Zlomte vaz!

Všechny fotografie - Zkouška na Kukátko

Výlet na Macochu

20181023 103215Ve spolupráci se Základní školou v Dlouhé Loučce jsem se vypravili na výlet do Moravského krasu. Užili jsme si krásný, i když už poněkud chladný, podzimní den nabitý zážitky. Prohlédli jsme si Punkevní jeskyni, obdivovali jsme tisícileté krápníky, svezli jsme se po řece Punkvě na lodičkách, trošku jsme se báli, ale o to více si to užívali, třeba když jsme proplouvali nad padesátimetrovou hloubkou.

Všechny fotografie - Výlet na Macochu

Hrou proti AIDS

20181004 104815Již tradičně se žáci 8. a 9. třídy naší školy zúčastnili zábavného výukového programu Hrou proti AIDS pořádaného pod záštitou Střední zdravotnické školy ve Svitavách zaměřeného na prevenci nechtěného těhotenství a sexuálně přenosných infekcí včetně AIDS. Žáci prošli postupně pěti stanovišti, kde formou interaktivní hry plnily rozličné úkoly. Za splnění úkolů získávali body.

Všechny fotografie - Hrou proti AIDS

Den na koloběžkách

IMG 2342Páteční dopoledne dne 21. září jsme strávili na Knížecí louce. Žáci 8. a 9. ročníku celé dopoledne pomáhali při organizci závodů na koloběžkách. Zúčastnili se všechny třídy, mladší žáci jezdili na menších a starší žáci na větších koloběžkách. Vždy ve dvojici změřili své síly na malém okruhu cyklostezky. 

Všechny fotografie - Den na koloběžkách

Na rozhledně

20180906 102448V prvním týdnu nového školního roku jsme za krásného slunečného počasí vyrazili na celodopolední vycházku na rozhlednu a pak do Pekla. Na rozhledně jsme se nejen rozhlédli, ale i pojmenovali všechny okolní kopce a také vzdálené hory na obzoru. Opekli jsme si špekáčky, chvíli vydechli a pak jsme pokračovali ve vycházce ke studánce do Pekla. 

Všechny fotografie - Na rozhledně

 

euf

Dětský klub pro ZŠ Moravská Třebová
Projekt č. CZ.03.1.51/0.0/0.0/17_077/0007918 je financován z OP Zaměstnanost a ESF.
Termín realizace: 1. 8. 2018 - 30. 6. 2021

Projekt cílí na rozšíření nabídky péče o děti 1. stupně v době mimo školní vyučování ve speciální ZŠ M.Třebová. Nově zřízené zařízení péče o děti 1. stupně ZŠ umožní rodičům našich žáků kompenzovat jejich znevýhodnění na trhu práce, které bývá často dáno nezbytností zajistit péči o dítě v době mimo školní vyučování. Kapacity školní družiny nedokáží pokrýt především poptávku žáků ze 3.-5. ročníků, proto pro ně zprovozníme Dětský klub. Žákům 1.st. také nabídneme účast na příměstském táboře.


INVESTICE-DO-ROZVOJE-VZDELAVANI-LOGO“Zvýšení kvality vzdělávání”
registrační číslo CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_22/0002697
operační program pro vývoj a výzkum.