ZS9

 

Červen - Výlet do Prahy

20240610 100932Se žáky 5. B, I. PrŠ a 9. ročníku jsme navštívili naše hlavní město. Pro deváťáky to byla již třetí návštěva Prahy. Tentokrát vedly naše kroky ke Strakově akademii - sídlu Úřadu vlády ČR. Cestou jsme prošli Václavské náměstí, došli až k Orloji na Staroměstském náměstí. Po prohlídce sídla vlády a přilehlých zahrad jsme se ještě zastavili na občerstvení v McDonald. Výlet se vydařil, máme spoustu nových zážitků a poznatků.

 

 

 

 

 

 

Všechny fotografie - Červen - Výlet do Prahy

Květen - Taneční vystoupení

20240531 100546Se žáky 9. ročníku a praktické školy jsme navštívili taneční vystoupení žáků ZUŠ ve Svitavách ve Fabrice. Obdivovali jsme překrásné kostýmy i choreografie. Všechna vystoupení se nám moc líbila. Děkujeme za pozvání p. učitelce Lence Moravcové.

 

 

 

Všechny fotografie - Květen - Taneční vystoupení

Květen - Cvičný byt

20240520 111743Ve cvičném bytě si žáci a žákyně naší školy v rámci pracovního vyučování mohou vyzkoušet v praxi běžné činnosti praktického života. Je to například oprava zámku nebo kliky u cvičných dveří, práce s nářadím a v neposlední řadě si mohou procvičit jemnou motoriku prstů při práci se stavebnicemi jako je např. Merkur. I děvčata tato činnost zaujala.

 

 

 

 

 

Všechny fotografie - Květen - Cvičný byt

Květen - Na Knížecí louce

20240506 115616V hodinách Tv využíváme s našimi žáky prostory sportoviště na Knížecí louce. Děvčata ráda jezdí na kole, koloběžce anebo i na kolečkových bruslích. Z naší školy to nemáme daleko, tak se nám vyplatí vyrazit třeba i jen na jednu vyučovací hodinu, ale raději máme dvouhodinovky tělecné výchovy v pátek.

 

 

 

Všechny fotografie - Květen - Na Knížecí louce

Duben - Dopravní hřiště

20240412 112443Je pátek, po dlouhé době svítí sluníčko a my se žáky 9. třídy ve spolupráci s Měst. policií města Mor. Třebová chystáme dopravní hřiště pro všechny žáky naší školy, aby si mohli vyzkoušet jízdu zručnosti, jízdu na dopravním hřišti podle značek anebo jen chůzi po přechodech a sledování dopravní situace. Jezdit mohou už i ti nejmenší, a to na odrážedlech. Pro zdatnější jezdce jsou připraveny koloběžky a ti nejstarší použijí kola. Den jsme si náramě užili, všichni byli odměněni drobnostmi s dopravní tematikou

 

.

Všechny fotografie - Duben - Dopravní hřiště

Duben - Sibiřské Haiku

20240405 100350V dubnu jsme měli příležitost navštívit Fandův dýchánek, krajskou přehlídku amatérského divadla ve Svitavách. Vybrali jsme si představení Sibiřské Haiku, které nám dokreslilo učivo dějepisu a tak jsme si mohli dotvořit představu o velmi těžkém období 2. světové války.

 

 

 

Všechny fotografie - Duben - Sibiřské Haiku

Březen - TV v přírodě

20240301 123449Letošní rychlý nástup jara nám nahrává, abychom více času s děvčaty trávily venku v přírodě. Jednou z prvních hodin tělesné výchovy byla vycházka do Sušic, kde si dívky vyzkoušely svoji obratnost a odvahu při zdolávání vysokých překážek, chůzi po kladině a výstup po provazovém žebříku. Úkoly splnily všechny na jedničku. 

 

 

  

Všechny fotografie - Březen - TV v přírodě

Únor - Výuka zeměpisu

20240227 112442Žáci devátého ročníku v učivu zeměpisu poznávají svět, jednotlivé světadíly a významné státy. Pravidelně pracují s atlasy a mapou, učivo procvičují na interaktivní tabuli. Práce se jim daří, dokáží se orientovat i na slepé mapě.

 

 

 

 

Všechny fotografie - Únor - Výuka zeměpisu

Leden - Zimní vycházka do přírody

20240209 104152Letošní mírná zima bez sněhu a mrazu nahrávala k vycházkám do přírody. Na páteční dopoledne jsme si naplánovali opékání špekáčků. I přes nepřízeň počasí a drobné mrholení jsme se vypravili na Křížový vrch. Na vyhrazeném místě rozdělali oheň a opekli párky a pochutnali si na nich. Nakonec nám nevadilo ani nevlídné počasí.

 

 

 

Všechny fotografie - Leden - Zimní vycházka do přírody

Prosinec - Vánoční besídka

20231222 082507Poslední den před vánocemi jsme uspořádali ve třídě vánoční besídku. Připomenuli jsme si vánoční zvyky jako házení pantoflem, krájení jablka, výrobu a pouštění lodiček z ořechů,... A pak už došlo na rozdávání dárků! Děkuji ještě jednou všem za krásné dárky. :-) Popřáli jsme si vše nejlepší do nového roku a připili si dětským šampaňským!

  

 

 

Všechny fotografie - Prosinec - Vánoční besídka

Prosinec - Adventní vycházka

20231219 121528Adventní čas jsme trávili nejen ve škole, ale chodili jsme bruslit, do přírody, a jednu vycházku jsme věnovali prohlídce vánočně vyzdobenému městu. Prošli jsme si nádvoří zámku, náměstí a došli jsme až k muzeu kolem betlému v truhlářství na ulici Svitavské. Líbí se nám, jak se město v předvánošním čase stará o výzdobu.

 

 

 

 

Všechny fotografie - Prosinec - Adventní vycházka

Prosinec - Předvánoční tvoření

20231218 110708V předvánočním čase je už tradicí, že v pracovním vyučování vyrábíme vánoční přání, ozdoby na stromeček, adventní věnce a svícny. Jedním z povedených výrobků v letošním roce byl dekorativní vánoční stromeček, který  si děvčata odnesly domů nebo ho mohly věnovat někomu sobě blízkému...

 

 

 

 

Všechny fotografie - Prosinec - Předvánoční tvoření

Listopad - Bruslení

20231110 123456Hodiny tělesné výchovy patří pro většinu žáků naší školy k těm oblíbeným. A co teprve, když se jde bruslit! Většina žáků se těšila už od září. Díky tomu, že máme ve škole nakoupené brusle k zapůjčení a díky Technickým službám Moravská Třebová, které nám umožňují využívat zimní stadion v dopoledních hodinách, se tak stává bruslení dostupné pro všechny naše žáky. Děkujeme.

 

 

 

Všechny fotografie - Listopad - Bruslení

Listopad - Generální zkouška na Kukátko

20231113 122639Nezadržitelně se blíží termín divadelního Kukátka, přehlídky malých divadelních forem speciálních škol, které každoročně v moravskotřebovském muzeu pořádá naše škola. Deváťáci si letos připravují divadelní ukázku olympijských her z antického Řecka. Už více než měsíc pilně nacvičují, v pracovním vyučování šijí kostýmy, ve výtvarné výchově malují kulisy. Snad se nám i letos vystoupení vydaří!

 

 

 

Všechny fotografie - Listopad - Generální zkouška na Kukátko

Říjen - Halloween

20231031 093209Halloween se v naší škole letos patřičně oslavil. Žáci v projektovém dni tvořili strašidelné dekorace,oblékli hrůzostrašné kostýmy, prošli halloweenskou stezku, kde plnili tématické úkoly. Sladká odměna a dobrý pocit z pěkně prožitého dopoledne byl všem dostatečnou odměnou.

 

 

 

 

Všechny fotografie - Říjen - Halloween

Říjen - Legiovlak

20231006 082432Učivo dějepisu 9. ročníku o bojích 1. světové války velmi dobře dokresluje návštěva muzea na kolejích - Legiovlak, projekt Československé obce legionářské. Naši žáci se tak mohli na vlastní oči seznámit se životními podmínkami, bojovou činností a zvyklostmi našich dobrovolníků na dlouhé cestě po Transsibiřské magistrále.

 

 

 

Všechny fotografie - Říjen - Legiovlak

Říjen - Výstup na Hradisko

20230929 104141V rámci přírodopisu při poznávání společenstva les jsme využili krásné počasí letošního podzimu a vypravili jsme se na moravskotřebovské Hradisko. Prudké stoupání nám dávalo celkem zabrat, ale zase jsme využili četných zastavení a přestávek nejen k občerstvení, ale i k pozorování okolní přírody, poznávání stromů, keřů a dalších rostlin, našli jsme i několik hub.

 

 

 

Všechny fotografie - Říjen - Výstup na Hradisko

Září - Den u koní

20230914 104600Naši žáci mají každý rok v rámci projektového dne možnost strávit den u koní. Seznámí se s tím, jak o koně pečovat, jak se k nim chovat, čím je krmit, jak se uklízí stáje a jak se kůň čistí a sedlá. Největším zážitkem je však samotná jízda na koni, kterou ve velké míře ti odvážní využívají.

 

 

 

 

Všechny fotografie - Září - Den u koní

Září - Stopovaná

20230908 084952První týden ve školním roce jsme se žáky 9. ročníku uspořádali pro ostatní děti naší školy stopovanou do Pekla. Po splnění všech úkolů následovala sladká odměna a opékání špekáčků. Den jsme si za krásného letního počasí náramně užili. 

 

 

 

 

Všechny fotografie - Září - Stopovaná

 
 

BSSPK
 

doucovani zaku skol


logo eu fondu msmt

Projekt spolufinancován Evropskou unií
Název projektu: ZVÝŠENÁ KVALITA VZDĚLÁVÁNÍ III
Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_002/0003096

pdf ico